Тиждень української мови

З 07 по 15 листопада 2016 року в школі проходила декада української мови та літератури.

Розпочалася декада10 листопада урочистою лінійкою до Дня української мови та писемності «Душа, що не знає літер, - мертва душа», традиційно проведеною в понеділок для всіх учнів школи, яку підготував педагог-організатор Гуріненко Ганна Володимирівна з учнями 7-А класу. Учитель української мови та літератури Цисаренко Олена Петрівна ознайомила учнів та вчителів з планом проведення декади. Звичайно, було сказано й про заохочування у вигляді гарних оцінок найактивнішим, найсумліннішим та переможцям, адже будь- який захід у школі є частиною навчального процесу.

Продовженням стало проведення вчителями української мови та літератури Цисаренко О.П. та Токарською К.М. І етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика серед учнів 4-11 класів.

11 листопада .Цікавою командною грою серед 5-6 класів стала літературна вікторина «Українські народні казки», яку провела Токарська Катерина Миколаївна. Діти із задоволення відгадували казкових героїв, розгадували кросворди та писали лист казковому герою.

11 листопада. Захоплюючим був мовознавчий двобій «За Україну, за її мову!...», проведений серед учнів 5 класу вчителем Цисаренко Оленою Петрівною. У цікавій формі проходили змагання команд «Мовознавці» та «Лінгвісти». Захід був дійсно пізнавальним, веселим, незвичним, учням сподобалось, а це головне.

/Files/images/novini/tijn/SAM_3613.JPG/Files/images/novini/tijn/SAM_3609.JPG

13 листопада вчителем Цисаренко О.П. був пропонований учням10-11 класів перегляд документального кінофільму із циклу «Невідома Україна» , який яскраво, переконливо і дохідливо подає відзняту кіномонографію з історії України.

Окрім того, проведений конкурс декламаторів віршів письменників-сучасників. Кожен клас представив своїх читців, які прагнули інтонаційно та артистично передати думки, почуття та переживання кожного автора. Діти дізналися про сучасних поетів української літератури та висвітлення болючих питань життя у їх творчості.

/Files/images/novini/tijn/SAM_3620.JPG/Files/images/novini/tijn/SAM_3623.JPG

Кожен народ має свою давню культуру, традиції, характер, який проявляється повсякчас у творчості, а також національному традиційному одязі. Все це трепетно зберігається і передається від покоління до покоління, й український національний костюм не є винятком. Тому в рамках декади 14 листопада відбувся День костюма «Я – українець».

14 листопада відбувся перегляд документального фільму з циклу передач «Гра долі», який продемонстрував учням 9-11класів цікаві сторінки з творчого та особистого життя письменників.

Протягом тижня вчителем Токарською К.М. проводився конкурс випуску загальношкільної газети, присвяченої Дню української писемності та мови, а також виставка літератури « Наша пісня, наша дума не вмре, не загине».

Конкурс малюнків «Диво калинове - чари барвінкові», проведений Токарською К. М. , став яскравим оздобленням школи.

З метою розширення кругозору та поповнення словникового запасу вчителем Цисаренко О.П. було проведено ознайомлення учнів 5-11 класів із словами-нововведеннями. Учні з цікавістю довідувалися про лексичне значення кожного нового слова.
Завершилась декада ярмарком «Українська гостинність», під час якого учні влаштували розпродаж домашніх смаколиків.

Кiлькiсть переглядiв: 44